Typ tekstu: Książka
Autor: Grynberg Henryk
Tytuł: Drohobycz, Drohobycz
Rok: 1997
września do Szwecji, a stamtąd do Ameryki. Starsza córka cioci Rózi, Hala, która studiowała w Paryżu, poznała tam polskiego arystokratę i ewakuowała się z nim w 1940 roku do Szkocji, gdzie nigdy nikomu nie powiedziała, że jest Żydówką. Stryjek Bernard, który był lekarzem w Warszawie, uciekł z żoną i synem Jerzykiem do Rosji. Ich starsza córka Danka i zięć ochrzcili się i zostali w Polsce, starannie zacierając swe żydowskie ślady. Najmłodszy brat mamy, Jakub, był dentystą, mieszkał w Radomiu, miał żonę i troje dzieci. Zostali na miejscu i nigdyśmy się nie dowiedzieli, co z nimi się stało.

Ja się urodziłam, gdy
września do Szwecji, a stamtąd do Ameryki. Starsza córka cioci Rózi, Hala, która studiowała w Paryżu, poznała tam polskiego arystokratę i ewakuowała się z nim w 1940 roku do Szkocji, gdzie nigdy nikomu nie powiedziała, że jest Żydówką. Stryjek Bernard, który był lekarzem w Warszawie, uciekł z żoną i synem Jerzykiem do Rosji. Ich starsza córka Danka i zięć ochrzcili się i zostali w Polsce, starannie zacierając swe żydowskie ślady. Najmłodszy brat mamy, Jakub, był dentystą, mieszkał w Radomiu, miał żonę i troje dzieci. Zostali na miejscu i nigdyśmy się nie dowiedzieli, co z nimi się stało.<br><br>Ja się urodziłam, gdy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!