Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
Znakowane szlaki: niebieski na zach. do Czarnkowa - 10km, na pd. zach. do st. kolej. Bzowo Goraj (2km) i przez Puszczę Notecką do Miał - 30km; zielony na wsch. do Czarnkowa - 8km, na pd. wsch. do Lubasza - 7km.

8km

CISZKOWO

Na pd. szosa przez lasy Puszczy Noteckiej do Wronek. Przy niej 8km

Jez. Kruteckie (93ha), w sąsiedztwie Gniewomierz z drewnianym pałacykiem myśliwskim z pocz. XXw.

18km

ROSKO

Neogotycki kościół z XIXw., wewnątrz wczesnobarokowy ołtarz z 1630 i ozdobny żyrandol. Na cmentarzu mogiła powstańców z 1919. Na zach.
skraju wsi tablica upamiętniająca poległego powstańca.

24km

WRZESZCZYNA

Miejsce walk w czasie powstania wielkopolskiego w lutym
Znakowane szlaki: niebieski na zach. do Czarnkowa - 10km, na pd. zach. do st. kolej. Bzowo Goraj (2km) i przez Puszczę Notecką do Miał - 30km; zielony na wsch. do Czarnkowa - 8km, na pd. wsch. do Lubasza - 7km.<br><br>8km<br><br>&lt;tit&gt;CISZKOWO&lt;/&gt;<br><br> Na pd. szosa przez lasy Puszczy Noteckiej do Wronek. Przy niej 8km<br><br>Jez. Kruteckie (93ha), w sąsiedztwie Gniewomierz z drewnianym pałacykiem myśliwskim z pocz. XXw.<br><br>18km<br><br>&lt;tit&gt;ROSKO&lt;/&gt;<br><br>Neogotycki kościół z XIXw., wewnątrz wczesnobarokowy ołtarz z 1630 i ozdobny żyrandol. Na cmentarzu mogiła powstańców z 1919. Na zach.<br>skraju wsi tablica upamiętniająca poległego powstańca.<br><br>24km<br><br>&lt;tit&gt;WRZESZCZYNA&lt;/&gt;<br><br>Miejsce walk w czasie powstania wielkopolskiego w lutym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego