Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
że "gdyby wyrzucić z Hiszpanii wszystkich, którzy walczyli w Błękitnej Dywizji lub kiedyś oklaskiwali Franco, ostałoby się niewielu". Tłumaczył, że rząd chciał uczynić z 12 października (rocznicy odkrycia Ameryki przez Kolumba w 1492 roku) święto "pokoju, zgody i pojednania wszystkich Hiszpanów".
Weterani z przeciwnych stron barykady podali więc zgodnie królowi Juanowi Carlosowi wieniec laurowy, który monarcha zadedykował ofiarom terroryzmu oraz Hiszpanom, którzy zginęli w Iraku.
MT-O, AFP, APLeniwy poseł on-line

Posłowie bardzo niechętnie odpowiadają na listy elektroniczne. Nieco lepiej jest z eurodeputowanymi.
Takie wnioski płyną z akcji przeprowadzonej, już po raz trzeci, przez grupę entuzjastów, która nazwała się Inicjatywą
że &lt;q&gt;"gdyby wyrzucić z &lt;name type="place"&gt;Hiszpanii&lt;/&gt; wszystkich, którzy walczyli w &lt;name type="org"&gt;Błękitnej Dywizji&lt;/&gt; lub kiedyś oklaskiwali &lt;name type="person"&gt;Franco&lt;/&gt;, ostałoby się niewielu"&lt;/&gt;. Tłumaczył, że rząd chciał uczynić z 12 października (rocznicy odkrycia &lt;name type="place"&gt;Ameryki&lt;/&gt; przez &lt;name type="person"&gt;Kolumba&lt;/&gt; w 1492 roku) święto "pokoju, zgody i pojednania wszystkich Hiszpanów".<br>Weterani z przeciwnych stron barykady podali więc zgodnie królowi &lt;name type="person"&gt;Juanowi Carlosowi&lt;/&gt; wieniec laurowy, który monarcha zadedykował ofiarom terroryzmu oraz Hiszpanom, którzy zginęli w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;MT-O, AFP, AP&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Leniwy poseł on-line&lt;/&gt;<br><br>Posłowie bardzo niechętnie odpowiadają na listy elektroniczne. Nieco lepiej jest z eurodeputowanymi.<br>Takie wnioski płyną z akcji przeprowadzonej, już po raz trzeci, przez grupę entuzjastów, która nazwała się &lt;name type="org"&gt;Inicjatywą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego