Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Magazyn Polski
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1979
dokumentów historycznych, z których kilka rzuca nowa światło na dzieje Francji. Wśród dokumentów znajduje się prywatna korespondencja królów francuskich, poczynając od Filipa I Pięknego, sprawującego władzę w wieku XIII, do cesarza Napoleona I. Odnaleziono także dwa rękopisy walców Chopina, dotychczas błędnie odtworzonych z pamięci przez jednego z uczniów kompozytora.
PIĘKNE KOBZY
Niewielka miejscowość w zachodnich Czechach Chodak - słynie w całym świecie z wyrobu kobz. Ich twórcą jest ludowy artysta, Jakub Konrady. Mimo podeszłego wieku (73 lata) nie ustaje w pracy. Instrumenty są bogato rzeźbione, posiadają liczne malowidła oraz ozdoby z kości słoniowej.
NIEZWYKŁE SKRZYPCE
70-letni lutnik austriacki Karl Kohlbeck z
dokumentów historycznych, z których kilka rzuca nowa światło na dzieje Francji. Wśród dokumentów znajduje się prywatna korespondencja królów francuskich, poczynając od Filipa I Pięknego, sprawującego władzę w wieku XIII, do cesarza Napoleona I. Odnaleziono także dwa rękopisy walców Chopina, dotychczas błędnie odtworzonych z pamięci przez jednego z uczniów kompozytora. <br>&lt;tit1&gt;PIĘKNE KOBZY&lt;/tit1&gt; <br>Niewielka miejscowość w zachodnich Czechach Chodak - słynie w całym świecie z wyrobu kobz. Ich twórcą jest ludowy artysta, Jakub Konrady. Mimo podeszłego wieku (73 lata) nie ustaje w pracy. Instrumenty są bogato rzeźbione, posiadają liczne malowidła oraz ozdoby z kości słoniowej. <br>&lt;tit1&gt;NIEZWYKŁE SKRZYPCE&lt;/tit1&gt;<br>70-letni lutnik austriacki Karl Kohlbeck z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego