Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1121
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1966
Mr. Huroka
(rog) Amerykański impresario Sol Hurok wystąpił z ofertą ponownego zaangażowania na 3-miesięczne występy w USA zespołu "Mazowsze", poczynając od stycznia 1968 r., przy czym Hurok proponuje, aby program składał się w połowie z nowych całkiem numerów.

KOT W KAŻDYM PRZYPADKU
KOTKI są najczulszymi matkami. Te macierzyńskie uczucia KOTEK - tak utrzymuje szkoła francuska - są wynikiem działania ich hormonów. Natomiast szkoła amerykańska stoi na stanowisku, że widok nowo narodzonych kociąt automatycznie budzi w kotce uczucia macierzyńskie; niezależnie od tego, czy to byłyby jej własne dzieci czy cudze. W każdym razie są to bezbronne dzieci.
Przed II wolną skłaniano się raczej
Mr. Huroka&lt;/tit1&gt; <br>&lt;au&gt;(rog)&lt;/au&gt; Amerykański impresario Sol Hurok wystąpił z ofertą ponownego zaangażowania na 3-miesięczne występy w USA zespołu "Mazowsze", poczynając od stycznia 1968 r., przy czym Hurok proponuje, aby program składał się w połowie z nowych całkiem numerów. &lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;KOT W KAŻDYM PRZYPADKU&lt;/tit&gt; <br>&lt;intro&gt;&lt;hi&gt;KOTKI&lt;/hi&gt; są najczulszymi matkami. Te macierzyńskie uczucia &lt;hi&gt;KOTEK&lt;/hi&gt; - tak utrzymuje szkoła francuska - są wynikiem działania ich hormonów. Natomiast szkoła amerykańska stoi na stanowisku, że widok nowo narodzonych kociąt automatycznie budzi w kotce uczucia macierzyńskie; niezależnie od tego, czy to byłyby jej własne dzieci czy cudze. W każdym razie są to bezbronne dzieci.&lt;/intro&gt; <br>Przed II wolną skłaniano się raczej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego