Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
zgłaszanymi przez media po złożeniu oferty na zakup częstotliwości telefonii komórkowej przez konsorcjum Hutchinson należące do pana Li Ka-shinga Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty prostuje nieprawdziwe informacje:

1. Pan Li Ka-shing urodził się w 1937 roku w Kongu, a nie w Hongkongu. Hong to imię ojca pana Li Ka-shinga, którego matka była córką polskich imigrantów i nosiła imię Lilka, czemu pan Li Ka-shing zawdzięcza pierwszy człon swojego nazwiska. Pan Li Ka-shing nie jest więc w rozumieniu geograficznym Azjatą.
2. Nie jest prawdą, iż dokumenty w sprawie przetargu na polską telefonię komórkową złożyły też firmy CallMeAtMyJurta z
zgłaszanymi przez media po złożeniu oferty na zakup częstotliwości telefonii komórkowej przez konsorcjum Hutchinson należące do pana Li Ka-shinga Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty prostuje nieprawdziwe informacje:&lt;/&gt;<br><br>1. Pan Li Ka-shing urodził się w 1937 roku w Kongu, a nie w Hongkongu. Hong to imię ojca pana Li Ka-shinga, którego matka była córką polskich imigrantów i nosiła imię Lilka, czemu pan Li Ka-shing zawdzięcza pierwszy człon swojego nazwiska. Pan Li Ka-shing nie jest więc w rozumieniu geograficznym Azjatą. <br>2. Nie jest prawdą, iż dokumenty w sprawie przetargu na polską telefonię komórkową złożyły też firmy CallMeAtMyJurta z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego