Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Karny
Rok powstania: 1969
porozumienie z innymi żołnierzami w celu popełnienia przestępstwa określonego w tych przepisach.
Art. 315. § 1. Żołnierz, który znieważa przełożonego albo okazuje mu lekceważenie gestem, słowem lub w inny sposób, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Ściganie następuje na wniosek dowódcy jednostki lub na w niosek pokrzywdzonego.
Art. 316. Karze przewidzianej w art. 311-315 podlega żołnierz, który dopuszcza się czynu określonego w tych przepisach względem żołnierza starszego stopniem albo równego stopniem w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych.
Art. 317. Przepisy niniejszego rozdziału stosuje się odpowiednio, gdy czyn popełniono względem żołnierza państwa sprzymierzonego.
Art. 318. Żołnierz, który publicznie
porozumienie z innymi żołnierzami w celu popełnienia przestępstwa określonego w tych przepisach.<br>Art. 315. § 1. Żołnierz, który znieważa przełożonego albo okazuje mu lekceważenie gestem, słowem lub w inny sposób, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.<br>§ 2. Ściganie następuje na wniosek dowódcy jednostki lub na w niosek pokrzywdzonego.<br>Art. 316. Karze przewidzianej w art. 311-315 podlega żołnierz, który dopuszcza się czynu określonego w tych przepisach względem żołnierza starszego stopniem albo równego stopniem w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych.<br>Art. 317. Przepisy niniejszego rozdziału stosuje się odpowiednio, gdy czyn popełniono względem żołnierza państwa sprzymierzonego.<br>Art. 318. Żołnierz, który publicznie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego