Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie i Nowoczesność
Nr: 555
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
się czy słuszne jest, aby nawet najlepszy dyrektor kopalni, który dobrze prowadził normalny ruch górniczy, aby taki dyrektor kierował bezpośrednio pierwszy raz w życiu całością akcji pożarowej w stanie szoku, normalnej ludzkiej nieznajomości, braku pewności swych decyzji i braku pewności, do której nie wypada się przyznać.
Wytknięcie tu, ze dyrektor Kilar, kierując likwidacją pożaru w Karlinie, znalazł się w sytuacji podobnej - nie jest adekwatne. I nie będę tego uzasadniał. Wystarczy stwierdzić, że górnictwo polskie nie posiada dosyć doświadczonej kadry, dla której pożar dołowy jest tylko trudną górniczą robotą, którą spokojnie należy wykonać.
Dosyć chyba uzasadnień, aby zapytać, dlaczego władze górnicze dotychczas
się czy słuszne jest, aby nawet najlepszy dyrektor kopalni, który dobrze prowadził normalny ruch górniczy, aby taki dyrektor kierował bezpośrednio pierwszy raz w życiu całością akcji pożarowej w stanie szoku, normalnej ludzkiej nieznajomości, braku pewności swych decyzji i braku pewności, do której nie wypada się przyznać.<br> Wytknięcie tu, ze dyrektor Kilar, kierując likwidacją pożaru w Karlinie, znalazł się w sytuacji podobnej - nie jest adekwatne. I nie będę tego uzasadniał. Wystarczy stwierdzić, że górnictwo polskie nie posiada dosyć doświadczonej kadry, dla której pożar dołowy jest tylko trudną górniczą robotą, którą spokojnie należy wykonać.<br> Dosyć chyba uzasadnień, aby zapytać, dlaczego władze górnicze dotychczas
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego