Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 08.00
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
grunge'u i fenomen popularności Kurta Cobaina, lidera grupy Nirvana, wrażliwca, który stał się idolem, by w końcu popełnić samobójstwo pod ciężarem sławy. Sporo ciekawych obserwacji socjologicznych i przyczynek do historii kultury masowej końca XX w.

Wojciech Kilar
The Best

Polską specjalnością stali się eksportowi kompozytorzy, jak Lutosławski, Penderecki czy Górecki. Kilar zachowuje wśród nich pozycję szczególną, bo poza dziełami z kręgu muzyki klasycznej jego sławę ugruntowały dzieła pisane na zamówienie reżyserów filmowych. Ten dwupłytowy zbiór o tytule zaczerpniętym z kultury pop ukazuje obie twarze Kilara, ze słynnym "Krzesanym" z jednej, a muzyką do obrazu o Draculi z drugiej strony.

Pearl Jam
grunge'u i fenomen popularności Kurta Cobaina, lidera grupy Nirvana, wrażliwca, który stał się idolem, by w końcu popełnić samobójstwo pod ciężarem sławy. Sporo ciekawych obserwacji socjologicznych i przyczynek do historii kultury masowej końca XX w.<br><br>&lt;tit&gt;Wojciech Kilar <br>The Best&lt;/&gt;<br><br>Polską specjalnością stali się eksportowi kompozytorzy, jak Lutosławski, Penderecki czy Górecki. Kilar zachowuje wśród nich pozycję szczególną, bo poza dziełami z kręgu muzyki klasycznej jego sławę ugruntowały dzieła pisane na zamówienie reżyserów filmowych. Ten dwupłytowy zbiór o tytule zaczerpniętym z kultury pop ukazuje obie twarze Kilara, ze słynnym "Krzesanym" z jednej, a muzyką do obrazu o Draculi z drugiej strony.<br><br>&lt;tit&gt;Pearl Jam
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego