Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
roku grono jurorów powiększa się o dotychczasowych laureatów. Każdy z nich zgłasza własnego kandydata, a o wyborze decyduje głosowanie.
Taką samą kwotą postanowiła honorować koryfeuszy życia artystycznego Bankowa Fundacja Kultury, której przewodniczącym został ówczesny minister finansów Grzegorz Kołodko. W 1996 r., robiąc wokół wydarzenia wiele wrzawy, jako pierwszego wyróżniono Wojciecha Kilara, w kolejnych latach - Krzysztofa Pendereckiego i Stanisława Lema. I choć na nagrodę składało się kilka znaczących banków, to już w 1999 r. uroczystość nie odbyła się z powodu - jak głosi oficjalna wersja - ...braku funduszy. Wydaje się jednak, że zabrakło motywacji do wspierania inicjatywy firmowanej przez byłego już ministra finansów.
Rok
roku grono jurorów powiększa się o dotychczasowych laureatów. Każdy z nich zgłasza własnego kandydata, a o wyborze decyduje głosowanie.<br>Taką samą kwotą postanowiła honorować koryfeuszy życia artystycznego Bankowa Fundacja Kultury, której przewodniczącym został ówczesny minister finansów Grzegorz Kołodko. W 1996 r., robiąc wokół wydarzenia wiele wrzawy, jako pierwszego wyróżniono Wojciecha Kilara, w kolejnych latach - Krzysztofa Pendereckiego i Stanisława Lema. I choć na nagrodę składało się kilka znaczących banków, to już w 1999 r. uroczystość nie odbyła się z powodu - jak głosi oficjalna wersja - ...braku funduszy. Wydaje się jednak, że zabrakło motywacji do wspierania inicjatywy firmowanej przez byłego już ministra finansów.<br>Rok
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego