Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
Ostrzeszowskich, szczyt Kobyla Góra 284m n.p.m. - najwyższe wzniesienie Wielkopolski. Z wierzchołka dalekie widoki na okolice.
4km na pd. od wsi Kobyla Góra na skraju najwyższych wzniesień Wzgórz Ostrzeszowskich Marcinki. Drewniany kościół z 1803, polichromia z 1830.
Ołtarz główny późnorenesansowy z 1 poł. XVIIw.
2km na pn. od wsi Kobyla Góra Myślniew. Drewniany kościół z 1746 z jednolitym wyposażeniem barokowo-ludowym z poł. XVIIIw. Park (3,2ha) z drzewami - pomnikami przyrody, w parku dwór z 2 poł. XIXw.

Trasa 5.a

Ostrzeszów Grabów Brzeziny Błaszki

48km

Szosa nr 449 prowadzi urozmaiconym terenem przez skraj Wzgórz Ostrzeszowskich, Kotlinę Grabowską i Wysoczyznę
Ostrzeszowskich, szczyt Kobyla Góra 284m n.p.m. - najwyższe wzniesienie Wielkopolski. Z wierzchołka dalekie widoki na okolice.<br> 4km na pd. od wsi Kobyla Góra na skraju najwyższych wzniesień Wzgórz Ostrzeszowskich Marcinki. Drewniany kościół z 1803, polichromia z 1830.<br>Ołtarz główny późnorenesansowy z 1 poł. XVIIw.<br> 2km na pn. od wsi Kobyla Góra Myślniew. Drewniany kościół z 1746 z jednolitym wyposażeniem barokowo-ludowym z poł. XVIIIw. Park (3,2ha) z drzewami - pomnikami przyrody, w parku dwór z 2 poł. XIXw.<br><br>&lt;tit&gt;Trasa 5.a<br><br>Ostrzeszów Grabów Brzeziny Błaszki&lt;/&gt;<br><br> 48km<br><br>Szosa nr 449 prowadzi urozmaiconym terenem przez skraj Wzgórz Ostrzeszowskich, Kotlinę Grabowską i Wysoczyznę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego