Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 37 (2934)
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
z plakatu: "MODA w dwudziestoleciu międzywojennym". Tego było za wiele. Pośpiesznie, gubiąc nagle swoje 80 lat, przebiegł trzy schody i bez chwili zastanowienia przeniósł się w czasy dzieciństwa.
"Zaraz, zaraz, cóż to takiego?" - pomyślał pan Adam, spoglądając z niemałym oburzeniem na grupę nagich manekinów sklepowych, stłoczonych u wejścia na wystawę. Kompozycja obnażonych pań, panów i dzieci z wytwórni Braci J. J. Zająców z Rybnika niewątpliwie może budzić zainteresowanie, tak jak podczas pierwszego pokazu na Targach Poznańskich w 1939 r. Jeśli wziąć pod uwagę tak nieprzyzwoite ustawienie - autorstwa aranżera wystawy, Ryszarda Kai - zażenowanie pana Adama było usprawiedliwione.
Pokój dziecinny
Tłumek szkrabów, wyzwolonych
z plakatu: "&lt;q&gt;MODA w dwudziestoleciu międzywojennym&lt;/&gt;". Tego było za wiele. Pośpiesznie, gubiąc nagle swoje 80 lat, przebiegł trzy schody i bez chwili zastanowienia przeniósł się w czasy dzieciństwa.<br>"Zaraz, zaraz, cóż to takiego?" - pomyślał pan Adam, spoglądając z niemałym oburzeniem na grupę nagich manekinów sklepowych, stłoczonych u wejścia na wystawę. Kompozycja obnażonych pań, panów i dzieci z wytwórni Braci J. J. Zająców z Rybnika niewątpliwie może budzić zainteresowanie, tak jak podczas pierwszego pokazu na Targach Poznańskich w 1939 r. Jeśli wziąć pod uwagę tak nieprzyzwoite ustawienie - autorstwa aranżera wystawy, Ryszarda Kai - zażenowanie pana Adama było usprawiedliwione. <br>&lt;tit1&gt;Pokój dziecinny&lt;/&gt; <br>Tłumek szkrabów, wyzwolonych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego