Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
dzieci w rodzinach zagrożonych patologią - mówi Jurek. - Nie popieramy jednak zastępowania funkcji rodziny przez administrację. Będziemy bardzo uważać, aby nie poprzeć niczego, co by tworzyło klimat nadzoru czy ingerencji w życie rodzinne.

Nie tworzyć pozornych praw

Eksperci, poproszeni przez "Rz" o komentarz, podkreślają, że nie ma sensu tworzyć "pustego prawa". - Konfucjusz powiedział, że należy stanowić takie prawo, co do którego ma się pewność, że będzie przestrzegane. Tworzenie prawa, które ma mieć rzekomo walor wychowawczy, moralizatorski, ale nie ma waloru obowiązującego, żadnej sankcji, jest nieporozumieniem - mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz, filozof i moralista.
Tym bardziej że, jak podkreśla rzecznik praw dziecka Paweł
dzieci w rodzinach zagrożonych patologią - mówi &lt;name type="person"&gt;Jurek&lt;/&gt;. - Nie popieramy jednak zastępowania funkcji rodziny przez administrację. Będziemy bardzo uważać, aby nie poprzeć niczego, co by tworzyło klimat nadzoru czy ingerencji w życie rodzinne.<br><br>&lt;tit&gt;Nie tworzyć pozornych praw&lt;/&gt;<br><br>Eksperci, poproszeni przez &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; o komentarz, podkreślają, że nie ma sensu tworzyć "pustego prawa". - &lt;name type="person"&gt;Konfucjusz&lt;/&gt; powiedział, że należy stanowić takie prawo, co do którego ma się pewność, że będzie przestrzegane. Tworzenie prawa, które ma mieć rzekomo walor wychowawczy, moralizatorski, ale nie ma waloru obowiązującego, żadnej sankcji, jest nieporozumieniem - mówi ks. prof. &lt;name type="person"&gt;Paweł Bortkiewicz&lt;/&gt;, filozof i moralista.<br>Tym bardziej że, jak podkreśla rzecznik praw dziecka &lt;name type="person"&gt;Paweł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego