Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
problemy jak: bezpieczna żywność, dostęp do wody, opieka lekarska.
Trzeba przytoczyć stwierdzenie, że "każda osoba powinna mieć możliwość rozwoju, zarówno jeżeli chodzi o zdrowie fizyczne, jak i rozwój umysłowy i psychiczny".

2. Określenie nieprzekraczalnego poziomu zaspokajania własnych potrzeb materialnych

Obowiązujący wzorzec konsumpcji i produkcji, szczególnie w krajach uprzemysłowionych, jest nieekologiczny. Konieczna jest zmiana standardów konsumpcji. Standard amerykański nie może być wzorcem dla świata. Już obecnie istniejący świat przemysłowy zużywa zasoby Ziemi w sposób, który nie rokuje przetrwania. A przecież ogromna, i coraz to większa, liczba ludzi cierpi głód i niedostatek.
Potrzebne są regionalne ekologiczne wzorce konsumpcji, np. opracowanie średniego europejskiego wzorca
problemy jak: bezpieczna żywność, dostęp do wody, opieka lekarska.<br>Trzeba przytoczyć stwierdzenie, że "każda osoba powinna mieć możliwość rozwoju, zarówno jeżeli chodzi o zdrowie fizyczne, jak i rozwój umysłowy i psychiczny".<br><br>&lt;tit&gt;2. Określenie nieprzekraczalnego poziomu zaspokajania własnych potrzeb materialnych&lt;/&gt;<br><br>Obowiązujący wzorzec konsumpcji i produkcji, szczególnie w krajach uprzemysłowionych, jest nieekologiczny. Konieczna jest zmiana standardów konsumpcji. Standard amerykański nie może być wzorcem dla świata. Już obecnie istniejący świat przemysłowy zużywa zasoby Ziemi w sposób, który nie rokuje przetrwania. A przecież ogromna, i coraz to większa, liczba ludzi cierpi głód i niedostatek.<br>Potrzebne są regionalne ekologiczne wzorce konsumpcji, np. opracowanie średniego europejskiego wzorca
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!