Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Bolesławskie Zeszyty Historyczne
Nr: 1
Miejsce wydania: Bolesław
Rok: 1997
pogrzeb. Zwłoki złożono w rodzinnym grobowcu Schmidtów. Grobowiec istnieje do dzisiaj. Napis wyryty na marmurowej płycie oznajmia, że leży tu: Antoni Schmidt - sybirak, ze swoją żoną.
Pamiętają go, jako właściciela apteki, tylko najstarsi mieszkańcy Krążka. Zmarł w wieku 80 lat. (1) Do ostatniej chwili był pełen energii i zapału.
W Krążku stoi jeszcze dom, w którym mieszkał i prowadził swoją aptekę Schmidt. Przed paroma laty podczas remontu budynku z piwnic wyniesiono ostatnie ślady po aptece. (2)
Z "Księgi zgonów", znajdującej się na plebanii, dowiadujemy się, że był prowizorem farmacji, synem zmarłych - Ernesta i Heleny Macherzyńskiej. Ojciec Antoniego był inżynierem z Suchedniowa
pogrzeb. Zwłoki złożono w rodzinnym grobowcu Schmidtów. Grobowiec istnieje do dzisiaj. Napis wyryty na marmurowej płycie oznajmia, że leży tu: &lt;q&gt;Antoni Schmidt - sybirak, ze swoją żoną&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Pamiętają go, jako właściciela apteki, tylko najstarsi mieszkańcy Krążka. Zmarł w wieku 80 lat. (1) Do ostatniej chwili był pełen energii i zapału.<br>W Krążku stoi jeszcze dom, w którym mieszkał i prowadził swoją aptekę Schmidt. Przed paroma laty podczas remontu budynku z piwnic wyniesiono ostatnie ślady po aptece. (2)<br>Z "Księgi zgonów", znajdującej się na plebanii, dowiadujemy się, że był prowizorem farmacji, synem zmarłych - Ernesta i Heleny Macherzyńskiej. Ojciec Antoniego był inżynierem z Suchedniowa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego