Typ tekstu: Książka
Autor: Praszyński Roman
Tytuł: Jajojad
Rok: 1997
przewodnik czarnych owiec.
- Adolfku! - zjawa pogłaskała go po zwichrzonej grzywce. - Martwię się o ciebie.
- Nie dotykaj mnie! - wrzasnął ulubieniec schizofrenii i chciał ją odepchnąć, ale z przerażeniem spostrzegł, że dłoń przechodzi na wylot przez mgławicową postać.- Odejdź! - poprosił.
- Przyszłam tu, bo chcę cię ostrzec.
- Ty, mnie? - zdziwił się wierny uczeń Kuby Rozpruwacza. - Odbiło ci?
- Co ty wiesz o kobietach? - Gela uśmiechnęła się z wyrozumiałością. - Co ty wiesz o duszycach?
Z hali, jak ze studni dobiegał głuchy szmer politycznego orgazmu. Kurz wirował w rytm faszystowskich pieśni. Na ścianach zaplecza krzyżaki wiły swe śmiercionośne posłania.
- Czego ty, do diabła, chcesz?
- Alfciu, grozi ci
przewodnik czarnych owiec.<br>- Adolfku! - zjawa pogłaskała go po zwichrzonej grzywce. - Martwię się o ciebie.<br>- Nie dotykaj mnie! - wrzasnął ulubieniec schizofrenii i chciał ją odepchnąć, ale z przerażeniem spostrzegł, że dłoń przechodzi na wylot przez mgławicową postać.- Odejdź! - poprosił.<br>- Przyszłam tu, bo chcę cię ostrzec.<br>- Ty, mnie? - zdziwił się wierny uczeń Kuby Rozpruwacza. - Odbiło ci?<br>- Co ty wiesz o kobietach? - Gela uśmiechnęła się z wyrozumiałością. - Co ty wiesz o duszycach?<br>Z hali, jak ze studni dobiegał głuchy szmer politycznego orgazmu. Kurz wirował w rytm faszystowskich pieśni. Na ścianach zaplecza krzyżaki wiły swe śmiercionośne posłania.<br>- Czego ty, do diabła, chcesz?<br>- Alfciu, grozi ci
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego