Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
na podstawie fotografii. Inne godne odwiedzenia sale: Posągowa, Myśliwska, Czterech Pór Roku i Morska. Park (6,9ha) pierwotnie regularny (poł. XVIIIw.), od ok. 1820 przekształcony w krajobrazowy, z okazałym drzewostanem (m.in. aleje lipowo-klonowa, kasztanowcowa, dęby o obwodzie do 350cm). W parku ośmioboczny pawilon z XVIIIw., obecnie strzelnica Bractwa Kurkowego z Rydzyny. Przy kameralnym Rynku ratusz barokowy z 1752, przed nim kamienna figura św.
Trójcy, rokokowa z ok. 1760. W Rynku i przy bocznych uliczkach domy szczytowe od 1 poł. XVIIIw., odnowione ok. 1980. Kościół paraf.
rokokowy zbudowany w 1746-51 wg proj. K.M. Frantza. W nim płyta nagrobna
na podstawie fotografii. Inne godne odwiedzenia sale: Posągowa, Myśliwska, Czterech Pór Roku i Morska. Park (6,9ha) pierwotnie regularny (poł. XVIIIw.), od ok. 1820 przekształcony w krajobrazowy, z okazałym drzewostanem (m.in. aleje lipowo-klonowa, kasztanowcowa, dęby o obwodzie do 350cm). W parku ośmioboczny pawilon z XVIIIw., obecnie strzelnica Bractwa Kurkowego z Rydzyny. Przy kameralnym Rynku ratusz barokowy z 1752, przed nim kamienna figura św.<br>Trójcy, rokokowa z ok. 1760. W Rynku i przy bocznych uliczkach domy szczytowe od 1 poł. XVIIIw., odnowione ok. 1980. Kościół paraf.<br>rokokowy zbudowany w 1746-51 wg proj. K.M. Frantza. W nim płyta nagrobna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego