Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
gorzej, pewnego razu wymknął się statkiem do Warszawy i nie wrócił. Stara Fejga wciąż czeka na niego, ale wszyscy są przekonani, że ślepak nie chciał być rodzinie ciężarem i gdzieś się daleko od domu utopił. Papierów żadnych z sobą nie wziął, wszystko zostało u matki.
Tak rozmawiając doszli do osady Lisko. Kilka chałup tam stoi nad stawem okolonym starymi drzewami. Za osadą na lewo, jak obrócić się do lasu, ciągną się piaski zwane "Saharą", i droga polna tuż za stawem wchodzi w sosnowy zagajnik.
Siadłszy przy drodze, twarzą do wody, zaczęli się posilać tym, co było w koszyczku, informując przechodzących, którzy
gorzej, pewnego razu wymknął się statkiem do Warszawy i nie wrócił. Stara Fejga wciąż czeka na niego, ale wszyscy są przekonani, że ślepak nie chciał być rodzinie ciężarem i gdzieś się daleko od domu utopił. Papierów żadnych z sobą nie wziął, wszystko zostało u matki.<br>Tak rozmawiając doszli do osady Lisko. Kilka chałup tam stoi nad stawem okolonym starymi drzewami. Za osadą na lewo, jak obrócić się do lasu, ciągną się piaski zwane "Saharą", i droga polna tuż za stawem wchodzi w sosnowy zagajnik.<br>Siadłszy przy drodze, twarzą do wody, zaczęli się posilać tym, co było w koszyczku, informując przechodzących, którzy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego