Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 17
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Markockim

Ponad 50 publikowanych prac naukowo-badawczych w różnych czasopismach, 8 patentów, 26 prac badawczych o charakterze technologicznym - to tylko część dorobku prof. Władysława Markockiego, pochodzącego ze stolicy Podhala.
Władysław Markocki urodził się w Nowym Targu w 1911 roku. Po maturze w tutejszym gimnazjum rozpoczął studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Lwowskiej. Po uzyskaniu dyplomu w 1935 roku został kierownikiem laboratorium badawczego fabryki materiałów fotograficznych "Alfa" w Bydgoszczy. Po wojnie, od 1947 roku pracował w Katedrze Fototechniki na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej, gdzie pozostał już do przejścia na emeryturę.
Był specjalistą zajmującym się chemią i technologią układów światłoczułych oraz ich własnościami. Wiele
Markockim&lt;/tit&gt;<br><br>Ponad 50 publikowanych prac naukowo-badawczych w różnych czasopismach, 8 patentów, 26 prac badawczych o charakterze technologicznym - to tylko część dorobku prof. Władysława Markockiego, pochodzącego ze stolicy Podhala.<br>Władysław Markocki urodził się w Nowym Targu w 1911 roku. Po maturze w tutejszym gimnazjum rozpoczął studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Lwowskiej. Po uzyskaniu dyplomu w 1935 roku został kierownikiem laboratorium badawczego fabryki materiałów fotograficznych "Alfa" w Bydgoszczy. Po wojnie, od 1947 roku pracował w Katedrze Fototechniki na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej, gdzie pozostał już do przejścia na emeryturę.<br>Był specjalistą zajmującym się chemią i technologią układów światłoczułych oraz ich własnościami. Wiele
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego