Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Nasze srebra
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1972
fest!
Stołeczny trzymasz gest!
Słychać szum skrzydeł anielskich i pełną bachowatości muzykę, co zapowiada zjawienie się kogoś bardzo ważnego. Rzeczywiście. Ubrana w elegencki makowy kostium wjeżdża na rowerze MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA w koronie. Na jej widok FLACHY zbiegają ku niej drobnym, ludowym kroczkiem, przyklękają, po czym stają w karnym szeregu.
MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA oddaje rower robotnikowi teatralnemu i obejmuje kierownictwo baletu:
Wyborowa - w lewo! Czysta - na prawo! Wiśniówka - w lewo! Starka na prawo! Eksportowa - w lewo; Jiiii dalej! Jiiii ruszać sie! A z życiem! Żubrówka - w prawo! Taaak. A Luksusowa - w leeewo! (FLACHY godnie polonezują) A teraz - piosenka!
CHÓR FLACH przytupujących do
fest!<br> Stołeczny trzymasz gest!<br> Słychać szum skrzydeł anielskich i pełną bachowatości muzykę, co zapowiada zjawienie się kogoś bardzo ważnego. Rzeczywiście. Ubrana w elegencki makowy kostium wjeżdża na rowerze MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA w koronie. Na jej widok FLACHY zbiegają ku niej drobnym, ludowym kroczkiem, przyklękają, po czym stają w karnym szeregu.<br>MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA oddaje rower robotnikowi teatralnemu i obejmuje kierownictwo baletu:<br> Wyborowa - w lewo! Czysta - na prawo! Wiśniówka - w lewo! Starka na prawo! Eksportowa - w lewo; Jiiii dalej! Jiiii ruszać sie! A z życiem! Żubrówka - w prawo! Taaak. A Luksusowa - w leeewo! (FLACHY godnie polonezują) A teraz - piosenka!<br>CHÓR FLACH przytupujących do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego