Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
na rzecz ochrony środowiska dla Europy Środkowej i Wschodniej ukazał się drukiem w roku 1994, dzięki pomocy Regionalnego Centrum Odnowy Środowiska w Budapeszcie.

Rozdział VII

PRZYRODNICZA RÓŻNORODNOŚĆ EUROPY, SOFIA 1995

1. Ochrona dziedzictwa przyrodniczego Europy

Rada Europy przygotowała założenia dla ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Założenia te zostały zaproponowane w Deklaracji z Maastricht: Ochrona Dziedzictwa Przyrodniczego Europy (1993).
Zgodnie z tym dokumentem stwierdza się, że:
Ochrona europejskiego dziedzictwa przyrodniczego jest konieczna dla zrównoważonego rozwoju kontynentu.
Jest ona wspólnym obowiązkiem wszystkich krajów i regionów, a zadanie to może być wykonane tylko w skali ogólnoeuropejskiej.
Ogólnoeuropejska współpraca zwiększy efektywność działań poszczególnych krajów w ramach Konwencji
na rzecz ochrony środowiska dla Europy Środkowej i Wschodniej ukazał się drukiem w roku 1994, dzięki pomocy Regionalnego Centrum Odnowy Środowiska w Budapeszcie.<br><br>&lt;tit&gt;Rozdział VII<br><br>PRZYRODNICZA RÓŻNORODNOŚĆ EUROPY, SOFIA 1995&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;1. Ochrona dziedzictwa przyrodniczego Europy&lt;/&gt;<br><br>Rada Europy przygotowała założenia dla ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Założenia te zostały zaproponowane w Deklaracji z Maastricht: &lt;hi&gt;Ochrona Dziedzictwa Przyrodniczego Europy&lt;/&gt; (1993).<br>Zgodnie z tym dokumentem stwierdza się, że:<br>Ochrona europejskiego dziedzictwa przyrodniczego jest konieczna dla zrównoważonego rozwoju kontynentu.<br>Jest ona wspólnym obowiązkiem wszystkich krajów i regionów, a zadanie to może być wykonane tylko w skali ogólnoeuropejskiej.<br>Ogólnoeuropejska współpraca zwiększy efektywność działań poszczególnych krajów w ramach Konwencji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego