Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
majątkiem

Trwa runda rozmów w sprawie podziału aktywów pozostałych po byłej Jugosławii.
Przez lata negocjacje w tej sprawie blokował prezydent Slobodan Miloszević, uważający, że nowa Jugosławia powinna być jedynym spadkobiercą dawnej, liczącej sześć republik federacji.
Następca Miloszevicia Vojislav Kosztunica przyznał, że podział powinien dotyczyć wszystkich republik. Bośnia, Słowenia, Chorwacja i Macedonia stały na stanowisku, że złożone w banku w Bazylei rezerwy - 46 ton złota, 8 tysięcy akcji i waluty obce - powinny być podzielone zgodnie z formułą zaproponowaną przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.
Zgodnie z propozycją MFW Jugosławia (Serbia i Czarnogóra) powinna otrzymać 36,5 proc. aktywów, przyjmując jednocześnie na siebie spłatę długów
majątkiem&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Trwa runda rozmów w sprawie podziału aktywów pozostałych po byłej Jugosławii.&lt;/&gt;<br>Przez lata negocjacje w tej sprawie blokował prezydent Slobodan Miloszević, uważający, że nowa Jugosławia powinna być jedynym spadkobiercą dawnej, liczącej sześć republik federacji.<br>Następca Miloszevicia Vojislav Kosztunica przyznał, że podział powinien dotyczyć wszystkich republik. Bośnia, Słowenia, Chorwacja i Macedonia stały na stanowisku, że złożone w banku w Bazylei rezerwy - 46 ton złota, 8 tysięcy akcji i waluty obce - powinny być podzielone zgodnie z formułą zaproponowaną przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.<br>Zgodnie z propozycją MFW Jugosławia (Serbia i Czarnogóra) powinna otrzymać 36,5 proc. aktywów, przyjmując jednocześnie na siebie spłatę długów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!