Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
rażenia.
Normalizację stosunków UE - Libia blokują jeszcze dwie sprawy. Niemcy chcą odszkodowań za zbombardowanie w 1986 roku dyskoteki w Berlinie, którą odwiedzali głównie amerykańscy żołnierze. Bułgaria natomiast, która kandyduje do UE, żąda od Trypolisu wypuszczenia na wolność sześciu swoich lekarzy, którzy zostali oskarżeni o celowe zainfekowane wirusem HIV libijskich dzieci.


Macedonia
Większe szanse premiera

Dziś w Macedonii odbywa się druga tura wyborów prezydenckich. O urząd ubiegają się Branko Crvenkowski, premier i lider rządzącego Socjaldemokratycznego Związku Macedonii, oraz nowa twarz w polityce Sasko Kedew, lekarz kardiolog, poseł prawicowej opozycyjnej Wewnętrznej Macedońskiej Organizacji Rewolucyjno-Demokratycznej Partii Macedońskiej Jedności Narodowej.
Ordynacja wyborcza w Macedonii
rażenia.<br>Normalizację stosunków &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt; - &lt;name type="place"&gt;Libia&lt;/&gt; blokują jeszcze dwie sprawy. &lt;name type="place"&gt;Niemcy&lt;/&gt; chcą odszkodowań za zbombardowanie w 1986 roku dyskoteki w &lt;name type="place"&gt;Berlinie&lt;/&gt;, którą odwiedzali głównie amerykańscy żołnierze. &lt;name type="place"&gt;Bułgaria&lt;/&gt; natomiast, która kandyduje do &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;, żąda od &lt;name type="place"&gt;Trypolisu&lt;/&gt; wypuszczenia na wolność sześciu swoich lekarzy, którzy zostali oskarżeni o celowe zainfekowane wirusem HIV libijskich dzieci.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Macedonia&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Większe szanse premiera&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Dziś w &lt;name type="place"&gt;Macedonii&lt;/&gt; odbywa się druga tura wyborów prezydenckich. O urząd ubiegają się &lt;name type="person"&gt;Branko Crvenkowski&lt;/&gt;, premier i lider rządzącego &lt;name type="org"&gt;Socjaldemokratycznego Związku Macedonii&lt;/&gt;, oraz nowa twarz w polityce &lt;name type="person"&gt;Sasko Kedew&lt;/&gt;, lekarz kardiolog, poseł prawicowej opozycyjnej &lt;name type="org"&gt;Wewnętrznej Macedońskiej Organizacji Rewolucyjno-Demokratycznej Partii Macedońskiej Jedności Narodowej&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Ordynacja wyborcza w &lt;name type="place"&gt;Macedonii
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!