Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 8 (sierpień)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
takie znaczenie.


Całkiem Konkretny Myśliciel: Niccolo Machiavelli
WYBORNI I WYBORNIEJSI

W polityce liczy się skuteczność - twierdził już 500 lat temu Niccolo Machiavelli. Przed wyborami myśliciel to samo doradza kandydatom na urząd prezydenta RP.
CKM: Panie Machiavelli, zapytam wprost: jak zostać polskim prezydentem? Niccolo Machiavelli: Księciem można zostać...
CKM: Prezydentem, panie Machiavelli, prezydentem.
N.M.: Księciem...
CKM: OK, niech pan go nazywa jak chce.
N.M.: Księciem można zostać na dwa sposoby. Polegają one na tym, że dochodzi się do władzy książęcej albo drogą zbrodniczą i niecną, albo tak, że prywatny obywatel zostaje władcą swej ojczyzny.
CKM: Może skupmy się na prywatnym
takie znaczenie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;Całkiem Konkretny Myśliciel: Niccolo Machiavelli&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;WYBORNI I WYBORNIEJSI&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;q&gt;&lt;transl&gt;W polityce liczy się skuteczność&lt;/&gt;&lt;/&gt; - twierdził już 500 lat temu Niccolo Machiavelli. Przed wyborami myśliciel to samo doradza kandydatom na urząd prezydenta RP.&lt;/&gt;<br>CKM: Panie Machiavelli, zapytam wprost: jak zostać polskim prezydentem? Niccolo Machiavelli: Księciem można zostać...<br>CKM: Prezydentem, panie Machiavelli, prezydentem.<br>N.M.: Księciem...<br>CKM: OK, niech pan go nazywa jak chce.<br>N.M.: Księciem można zostać na dwa sposoby. Polegają one na tym, że dochodzi się do władzy książęcej albo drogą zbrodniczą i niecną, albo tak, że prywatny obywatel zostaje władcą swej ojczyzny.<br>CKM: Może skupmy się na prywatnym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego