Typ tekstu: Książka
Autor: Grzegorz Brzozowicz, Filip Łobodziński
Tytuł: 100 płyt, które wstrząsnęły światem. Kronika czasów popkultury.
Rok: 2000
wcześniej wybrał Ronalda Reagana na prezydenta. Wówczas podczas koncertu w Tempe w stanie Arizona powiedział: "Nie wiem, chłopaki, co myślicie o wydarzeniach ostatniej nocy, ale ja jestem nieco przerażony".
Pytania o funkcjonowanie amerykańskich ideałów w rzeczywistości stawiano od początku istnienia Stanów Zjednoczonych. Najbardziej wstrząsające oceny amerykańskiego snu wystawili: pisarz Norman Mailer (Nadzy i martwi), reżyserzy filmowi John Ford (Grona gniewu) i Francis Coppola (Dzień apokalipsy), a spośród muzyków Bob Dylan (albumy The Basement Tapes i John Wesley Harding), The Band (płyta The Band) i Neil Young (albumy American Stars'n'Bars i Freedom).
Springsteen nie postrzegał siebie jako twórcę myślącego przez pryzmat polityki
wcześniej wybrał Ronalda Reagana na prezydenta. Wówczas podczas koncertu w Tempe w stanie Arizona powiedział: "Nie wiem, chłopaki, co myślicie o wydarzeniach ostatniej nocy, ale ja jestem nieco przerażony".<br>Pytania o funkcjonowanie amerykańskich ideałów w rzeczywistości stawiano od początku istnienia Stanów Zjednoczonych. Najbardziej wstrząsające oceny amerykańskiego snu wystawili: pisarz Norman Mailer (Nadzy i martwi), reżyserzy filmowi John Ford (Grona gniewu) i Francis Coppola (Dzień apokalipsy), a spośród muzyków Bob Dylan (albumy The Basement Tapes i John Wesley Harding), The Band (płyta The Band) i Neil Young (albumy American Stars'n'Bars i Freedom).<br>Springsteen nie postrzegał siebie jako twórcę myślącego przez pryzmat polityki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego