Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura w Kraju i na Świecie
Nr: 366
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1969
jego zasługi dla popularyzacji ojczystej muzyki w Argentynie. St. Wisłocki prezentował Argentyńskim słuchaczom m.in. dzieła Grażyny Bacewicz, Kazimierza Serockiego i Jana Maklakiewicza.

Polska rzeźba współczesna na wystawie w Moskwie
MOSKWA ij. W grudniu br. - otwarta zostanie w stolicy ZSRR ekspozycja polskiej rzeźby współczesnej. Znajdą się na niej dzieła - Edmunda Majakowskiego i Mieczysława Weltera. Wystawa jest wynikiem umowy o współpracy między Związkiem Polskich Artystów Plastyków i Związkiem Plastyków ZSRR.

Koncerty Rączkowskiego w Finlandii
HELSINKI hf. W Helsinkach dokonał cyklu nagrań radiowych polski wirtuoz gry na organach prof. Feliks Rączkowski. Artysta wygłosił ponadto w Akademii Sibeliusa odczyty o polskiej muzyce organowej.

"Faraon
jego zasługi dla popularyzacji ojczystej muzyki w Argentynie. St. Wisłocki prezentował Argentyńskim słuchaczom m.in. dzieła Grażyny Bacewicz, Kazimierza Serockiego i Jana Maklakiewicza.<br><br>&lt;tit1&gt;Polska rzeźba współczesna na wystawie w Moskwie&lt;/tit1&gt;<br>MOSKWA &lt;au&gt;ij&lt;/au&gt;. W grudniu br. - otwarta zostanie w stolicy ZSRR ekspozycja polskiej rzeźby współczesnej. Znajdą się na niej dzieła - Edmunda Majakowskiego i Mieczysława Weltera. Wystawa jest wynikiem umowy o współpracy między Związkiem Polskich Artystów Plastyków i Związkiem Plastyków ZSRR. <br><br>&lt;tit1&gt;Koncerty Rączkowskiego w Finlandii&lt;/tit1&gt;<br>HELSINKI &lt;au&gt;hf&lt;/au&gt;. W Helsinkach dokonał cyklu nagrań radiowych polski wirtuoz gry na organach prof. Feliks Rączkowski. Artysta wygłosił ponadto w Akademii Sibeliusa odczyty o polskiej muzyce organowej.<br>&lt;page nr=12&gt;<br>&lt;tit1&gt;"Faraon
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!