Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura w Kraju i na Świecie
Nr: 366
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1969
jego zasługi dla popularyzacji ojczystej muzyki w Argentynie. St. Wisłocki prezentował Argentyńskim słuchaczom m.in. dzieła Grażyny Bacewicz, Kazimierza Serockiego i Jana Maklakiewicza.

Polska rzeźba współczesna na wystawie w Moskwie
MOSKWA ij. W grudniu br. - otwarta zostanie w stolicy ZSRR ekspozycja polskiej rzeźby współczesnej. Znajdą się na niej dzieła - Edmunda Majakowskiego i Mieczysława Weltera. Wystawa jest wynikiem umowy o współpracy między Związkiem Polskich Artystów Plastyków i Związkiem Plastyków ZSRR.

Koncerty Rączkowskiego w Finlandii
HELSINKI hf. W Helsinkach dokonał cyklu nagrań radiowych polski wirtuoz gry na organach prof. Feliks Rączkowski. Artysta wygłosił ponadto w Akademii Sibeliusa odczyty o polskiej muzyce organowej.

"Faraon
jego zasługi dla popularyzacji ojczystej muzyki w Argentynie. St. Wisłocki prezentował Argentyńskim słuchaczom m.in. dzieła Grażyny Bacewicz, Kazimierza Serockiego i Jana Maklakiewicza.<br><br>&lt;tit1&gt;Polska rzeźba współczesna na wystawie w Moskwie&lt;/tit1&gt;<br>MOSKWA &lt;au&gt;ij&lt;/au&gt;. W grudniu br. - otwarta zostanie w stolicy ZSRR ekspozycja polskiej rzeźby współczesnej. Znajdą się na niej dzieła - Edmunda Majakowskiego i Mieczysława Weltera. Wystawa jest wynikiem umowy o współpracy między Związkiem Polskich Artystów Plastyków i Związkiem Plastyków ZSRR. <br><br>&lt;tit1&gt;Koncerty Rączkowskiego w Finlandii&lt;/tit1&gt;<br>HELSINKI &lt;au&gt;hf&lt;/au&gt;. W Helsinkach dokonał cyklu nagrań radiowych polski wirtuoz gry na organach prof. Feliks Rączkowski. Artysta wygłosił ponadto w Akademii Sibeliusa odczyty o polskiej muzyce organowej.<br>&lt;page nr=12&gt;<br>&lt;tit1&gt;"Faraon
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego