Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 42
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Kolbuszewski zajął się zagadnieniem Natura i kultura (kilka uwag o kulturotwórczej roli TT, PTT i PTTK) nawiązując do pracy Jana Gwalberta Pawlikowskiego "Kultura a natura".
Wśród wielu ciekawych artykułów na uwagę zasługują Wspomnienia z prac komisji delimitacyjnej polsko-słowackiej odbytej w listopadzie 1938 r. na odcinku Spisza, Orawy i Czadeckiego Mariana Gotkiewicza. Uzupełnione one są unikatowymi fotografiami. Z historii gór polecam tekst Stanisława Grodziskiego Z dziejów pierwszego rozbioru Polski w Beskidach i na Podhalu oraz artykuł Zbigniewa Kulika Przejmowanie poniemieckiego majątku turystycznego w Sudetach i na Dolnym Śląsku po II wojnie światowej.
Warto zagłębić się również w opracowanie Moniki Golonki-Czajkowskiej
Kolbuszewski zajął się zagadnieniem Natura i kultura (kilka uwag o kulturotwórczej roli TT, PTT i PTTK) nawiązując do pracy Jana Gwalberta Pawlikowskiego "Kultura a natura".<br>Wśród wielu ciekawych artykułów na uwagę zasługują Wspomnienia z prac komisji delimitacyjnej polsko-słowackiej odbytej w listopadzie 1938 r. na odcinku Spisza, Orawy i Czadeckiego Mariana Gotkiewicza. Uzupełnione one są unikatowymi fotografiami. Z historii gór polecam tekst Stanisława Grodziskiego Z dziejów pierwszego rozbioru Polski w Beskidach i na Podhalu oraz artykuł Zbigniewa Kulika Przejmowanie poniemieckiego majątku turystycznego w Sudetach i na Dolnym Śląsku po II wojnie światowej.<br>Warto zagłębić się również w opracowanie Moniki Golonki-Czajkowskiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego