Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 20
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
krzewy przypominały, że jesteśmy na południu Europy, a nie u stóp Tatr, jeszcze mocno ośnieżonych. Tu czekał nas posiłek i odpoczynek.
Następny dzień to zwiedzanie Rzymu. Wieczne Miasto, rozłożone na siedmiu wzgórzach, zadziwia licznymi zabytkami i budowlami z czasów antycznych. Zwiedziliśmy Bazylikę św. Pawła za Murami, św. Jana na Lateranie, Matki Boskiej Większej, Katakumby św. Kaliksta, kościół Quo Vadis. W Katakumbach uczestniczyliśmy we Mszy św. Rzym zrobił na nas takie wrażenie, że długo nie mogliśmy zasnąć. Czekalismy na następny dzień, ten najważniejszy z powodu uczestnictwa z audiencji generalnej na Placu św. Piotra.
Bez śniadania, z suchym prowiantem, odświętnie ubrani w swoje najlepsze
krzewy przypominały, że jesteśmy na południu Europy, a nie u stóp Tatr, jeszcze mocno ośnieżonych. Tu czekał nas posiłek i odpoczynek.<br>Następny dzień to zwiedzanie Rzymu. Wieczne Miasto, rozłożone na siedmiu wzgórzach, zadziwia licznymi zabytkami i budowlami z czasów antycznych. Zwiedziliśmy Bazylikę św. Pawła za Murami, św. Jana na Lateranie, Matki Boskiej Większej, Katakumby św. Kaliksta, kościół Quo Vadis. W Katakumbach uczestniczyliśmy we Mszy św. Rzym zrobił na nas takie wrażenie, że długo nie mogliśmy zasnąć. Czekalismy na następny dzień, ten najważniejszy z powodu uczestnictwa z audiencji generalnej na Placu św. Piotra.<br>Bez śniadania, z suchym prowiantem, odświętnie ubrani w swoje najlepsze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego