Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
podkonińskie miejscowości Stare Miasto i Ślesin.
12km na pn. wsch. od nowego Konina, nad Jez. Licheńskim (154ha, dł.
5,5km, szer. 0,5km) leży wieś Stary Licheń. Znana od 1232. W XV-XVIIw.
miasto. Obecnie jest to licznie odwiedzana miejscowość pielgrzymkowa. W neogotyckim kościele z 1858 znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski (kopia z XIXw. obrazu MB w Rokitnie z XVIw.).
W murze kaplicy w centrum wsi romański krzyż z piaskowca. Drugi kościół zbudowano w 1969-70, w 1990 wzniesiono przy nim wysoką wieżę.
W otoczeniu kościoła liczne kaplice, pomniki, rzeźby i tablice pamiątkowe związane z dziejami Polski, kościoła
podkonińskie miejscowości Stare Miasto i Ślesin.<br> 12km na pn. wsch. od nowego Konina, nad Jez. Licheńskim (154ha, dł.<br>5,5km, szer. 0,5km) leży wieś Stary Licheń. Znana od 1232. W XV-XVIIw.<br>miasto. Obecnie jest to licznie odwiedzana miejscowość pielgrzymkowa. W neogotyckim kościele z 1858 znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski (kopia z XIXw. obrazu MB w Rokitnie z XVIw.).<br>W murze kaplicy w centrum wsi romański krzyż z piaskowca. Drugi kościół zbudowano w 1969-70, w 1990 wzniesiono przy nim wysoką wieżę.<br>W otoczeniu kościoła liczne kaplice, pomniki, rzeźby i tablice pamiątkowe związane z dziejami Polski, kościoła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego