Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
obwodowych narządów układu immunologicznego.
Limfocyty B są przeważnie związane z podłożem; znajdują się one w narządach chłonnych - w węzłach chłonnych przeważnie w grudkach chłonnych i pasmach rdzennych. Dlatego też jest ich w chłonce bardzo mało (około 10-20% limfocytów w chłonce ductus thoracicus stanowią limfocyty B, 80-90% - limfocyty T).
Mechanizm odpowiedzi immunologicznej. Antygeny, które wnikają do krwi, chłonki lub tkanek, działają na komórki immunologicznie kompetentne w sposób bezpośredni lub pośredni.


Pierwszy sposób występuje wówczas, gdy dochodzi do bezpośredniego wzajemnego oddziaływania na siebie antygenów i komórek immunologicznie kompetentnych, przede wszystkim limfocytów T.
Drugi sposób odbywa się za pośrednictwem układu makrofagów. W
obwodowych narządów układu immunologicznego.<br>Limfocyty B są przeważnie związane z podłożem; znajdują się one w narządach chłonnych - w węzłach chłonnych przeważnie w grudkach chłonnych i pasmach rdzennych. Dlatego też jest ich w chłonce bardzo mało (około 10-20% limfocytów w chłonce ductus thoracicus stanowią limfocyty B, 80-90% - limfocyty T).<br>Mechanizm odpowiedzi immunologicznej. Antygeny, które wnikają do krwi, chłonki lub tkanek, działają na komórki immunologicznie kompetentne w sposób bezpośredni lub pośredni. &lt;page nr=46&gt;<br><br><br>Pierwszy sposób występuje wówczas, gdy dochodzi do bezpośredniego wzajemnego oddziaływania na siebie antygenów i komórek immunologicznie kompetentnych, przede wszystkim limfocytów T.<br>Drugi sposób odbywa się za pośrednictwem układu makrofagów. W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego