Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
koparka w czasie pracy jest niewielkie, powyższą zależność można uprościć do postaci

Wartość momentu rozwijanego przez układ napędowy gąsienic zależy od konfiguracji osprzętu. Do jej określenia i wyznaczenia maksymalnej wartości, może być zastosowany algorytm opisany w punkcie 6.3.3.
12.5.Mechanizm napinania gąsienicy
12.5.1. Uwagi wstępne
Mechanizm napinania gąsienicy koparki, w skład którego wchodzi koło napinające, system prowadnic, sprężyna i napinacz, spełnia trzy zasadnicze funkcje: napinanie gąsienicy, zbezpieczenie jej przed skutkami przeciążenia, a także prowadzenie gąsienicy. Stopień napięcia gąsienicy decyduje o jej poprawnej pracy, a zwłaszcza o zużyciu jej elementów.
W czasie pracy i w czasie jazdy
koparka w czasie pracy jest niewielkie, powyższą zależność można uprościć do postaci<br>&lt;gap&gt;<br>Wartość momentu rozwijanego przez układ napędowy gąsienic zależy od konfiguracji osprzętu. Do jej określenia i wyznaczenia maksymalnej wartości, może być zastosowany algorytm opisany w punkcie 6.3.3.<br>&lt;tit1&gt;12.5.Mechanizm napinania gąsienicy&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;12.5.1. Uwagi wstępne&lt;/&gt;<br>Mechanizm napinania gąsienicy koparki, w skład którego wchodzi koło napinające, system prowadnic, sprężyna i napinacz, spełnia trzy zasadnicze funkcje: napinanie gąsienicy, zbezpieczenie jej przed skutkami przeciążenia, a także prowadzenie gąsienicy. Stopień napięcia gąsienicy decyduje o jej poprawnej pracy, a zwłaszcza o zużyciu jej elementów.<br>W czasie pracy i w czasie jazdy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego