Typ tekstu: Książka
Autor: Żukrowski Wojciech
Tytuł: Kamienne tablice
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1966
momencie, gdy uchylił drzwi obite siatką, garść much wcisnęła się i poszybowała, nieomylnie zwabiona zapachami z kuchni.
Kucharz i sprzątacz stali z przechylonymi głowami pogadywali ze sobą, jak papużki w klatce, podziwiając rozłożony dywan. Był piękny, rdzawo-zgniłozielony, z drobnym, niebieskawym motywem drzewa i żółto-zielonymi kwiatami. Tony dobrano łagodnie. Nie lada artysta rysował wzór. Dywan podobał się Tereyowi i to go rozgniewało. Handlarz musiał być dobrym psychologiem, a może wpuścili go ukradkiem i rozejrzał się po ścianach, podpatrzył ulubione zestawienia barw na obrazach.
Sprzątacz ukucnął i gładził sękatą dłonią krótką sierść dywanu, jakby w lęku, że obudzi uśpione barwy.
- Kupiec wyznał
momencie, gdy uchylił drzwi obite siatką, garść much wcisnęła się i poszybowała, nieomylnie zwabiona zapachami z kuchni.<br>Kucharz i sprzątacz stali z przechylonymi głowami pogadywali ze sobą, jak papużki w klatce, podziwiając rozłożony dywan. Był piękny, rdzawo-zgniłozielony, z drobnym, niebieskawym motywem drzewa i żółto-zielonymi kwiatami. Tony dobrano łagodnie. Nie lada artysta rysował wzór. Dywan podobał się Tereyowi i to go rozgniewało. Handlarz musiał być dobrym psychologiem, a może wpuścili go ukradkiem i rozejrzał się po ścianach, podpatrzył ulubione zestawienia barw na obrazach.<br>Sprzątacz ukucnął i gładził sękatą dłonią krótką sierść dywanu, jakby w lęku, że obudzi uśpione barwy.<br>- Kupiec wyznał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego