Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
człowieka bogobojnego i sprawiedliwego, który nikomu nie wyrządził zła, szatan odparł urągliwie, że łatwo być bogobojnym, skoro jest się bogatym i szczęśliwym.
- Odbierz Hiobowi mienie - rzekł wyzywająco - a wtedy zobaczym, czy będzie ci błogosławił.
Bóg zgodził się wystawić na próbę pobożnego Hioba i dał szatanowi wolną rękę w tej mierze.
Niebawem zaczęły spadać na Hioba nieszczęścia. Sebejczycy zrabowali jego bydło i pozabijali pasterzy, ogień niebieski pochłonął owce i sługi. Chaldejczycy uprowadzili wielbłądy, a huragan idący z pustyni zwalił dom, grzebiąc w gruzach synów i córki.
Hiob rozdarł szaty swoje, ogolił głowę i pokłoniwszy się Bogu rzekł w najgłębszej pokorze:
- Nago wyszedłem
człowieka bogobojnego i sprawiedliwego, który nikomu nie wyrządził zła, szatan odparł urągliwie, że łatwo być bogobojnym, skoro jest się bogatym i szczęśliwym.<br>- Odbierz Hiobowi mienie - rzekł wyzywająco - a wtedy zobaczym, czy będzie ci błogosławił.<br>Bóg zgodził się wystawić na próbę pobożnego Hioba i dał szatanowi wolną rękę w tej mierze.<br>Niebawem zaczęły spadać na Hioba nieszczęścia. Sebejczycy zrabowali jego bydło i pozabijali pasterzy, ogień niebieski pochłonął owce i sługi. Chaldejczycy uprowadzili wielbłądy, a huragan idący z pustyni zwalił dom, grzebiąc w gruzach synów i córki.<br>Hiob rozdarł szaty swoje, ogolił głowę i pokłoniwszy się Bogu rzekł w najgłębszej pokorze:<br>- Nago wyszedłem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego