Typ tekstu: Książka
Autor: Goban-Klas Tomasz
Tytuł: Media i komunikowanie masowe
Rok: 2000
za definicję jednej z możliwych form wiedzy o komunikowaniu, pamiętając, że w istocie nie ma uniwersalnej "nauki o komunikowaniu", lecz różne płaszczyzny i sposoby jej uprawiania.
Melvin DeFleur w studium Theories of Mass Communication [1966: 7] wskazuje na trzy podstawowe i szeroko zakrojone socjologiczne pytania, jakie stawiają badacze komunikowania masowego:



Nieco inne, ale również ważne pytania, stawiał pod adresem społecznych studiów nad komunikowaniem George Gerbner [1967: 55]. Pisząc o "instytucjonalnym podejściu" w analizie komunikowania masowego, wskazuje na pytania, na które teoria komunikowania powinna znaleźć odpowiedź:



Charles Wright w studium Mass Communication. A Sociological Perspective [1976: 12] rozważa w swej analizie procesu
za definicję jednej z możliwych form wiedzy o komunikowaniu, pamiętając, że w istocie nie ma uniwersalnej "nauki o komunikowaniu", lecz różne płaszczyzny i sposoby jej uprawiania.<br>Melvin DeFleur w studium Theories of Mass Communication [1966: 7] wskazuje na trzy podstawowe i szeroko zakrojone socjologiczne pytania, jakie stawiają badacze komunikowania masowego:<br><br>&lt;gap&gt;<br> <br>Nieco inne, ale również ważne pytania, stawiał pod adresem społecznych studiów nad komunikowaniem George Gerbner [1967: 55]. Pisząc o "instytucjonalnym podejściu" w analizie komunikowania masowego, wskazuje na pytania, na które teoria komunikowania powinna znaleźć odpowiedź:<br><br>&lt;gap&gt;<br><br>Charles Wright w studium Mass Communication. A Sociological Perspective [1976: 12] rozważa w swej analizie procesu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego