Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Teraz zdrowie
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
że wśród czynników najbardziej wpływających na wzrost zachorowalności jest spożywanie nadmiernych ilości pokarmów wysokokalorycznych, ograniczenie aktywności fizycznej, otyłość, ktor osłabia działanie insuliny.
Przypuszcza się, że prawe połowa chorych na cukrzycę typu 2 nie jest świadoma swojej choroby. Jest ona rozpoznawana w różnych stadiach, często niestety wówczas, gdy istnieją już powikłani. Nieuchwytny początek choroby ma miejsce w około 85% przypadków.
Na jakie symptomy zwracać uwagę?
Niepokoić powinny nas wzmożone pragnienie, duża męczliwość i osłabienie, częste oddawanie moczu, kłopoty z widzeniem, nawracające infekcje grzybicze skóry narządów płciowych oraz infekcje bakteryjne (zakażenia dróg moczowych).
Kiedy poziom cukru wskazuje na cukrzycę?
Cukrzycę rozpoznajemy, gdy:
w
że wśród czynników najbardziej wpływających na wzrost zachorowalności jest spożywanie nadmiernych ilości pokarmów wysokokalorycznych, ograniczenie aktywności fizycznej, otyłość, ktor osłabia działanie insuliny.<br>Przypuszcza się, że prawe połowa chorych na cukrzycę typu 2 nie jest świadoma swojej choroby. Jest ona rozpoznawana w różnych stadiach, często niestety wówczas, gdy istnieją już powikłani. Nieuchwytny początek choroby ma miejsce w około 85% przypadków.<br>Na jakie symptomy zwracać uwagę?<br>Niepokoić powinny nas wzmożone pragnienie, duża męczliwość i osłabienie, częste oddawanie moczu, kłopoty z widzeniem, nawracające infekcje grzybicze skóry narządów płciowych oraz infekcje bakteryjne (zakażenia dróg moczowych).<br>&lt;tit&gt;Kiedy poziom cukru wskazuje na cukrzycę?&lt;/&gt;<br>Cukrzycę rozpoznajemy, gdy:<br>w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego