Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
wymagają sprytu, zabiegów, jak w wierszu Faktyczność (Oh, s. 69):

Trzeba krzątać się wokół tej złudnej, "ułudnej" więzi z rzeczywistością, oswajać obcość, poszerzać pole wspólnoty, bez cienia irytacji lub gwałtowności: "nie wychylać się/dosłownie/nie rozruszać/dosłownie" - powie poeta w wierszu Choroba (Obmapywanie Europy. AAAmeryka. Ostatnie wiersze, Warszawa 1988, dalej: OW, s. 150).
A jeśli się już przytrafi jakiś niezwyczajny zamęt, jeśli nastąpi jakieś niespodziane zerwanie kontaktu, to cała nasza nadzieja w tym, że to "zaskok na uwięzi", jak w wierszu pod takim właśnie tytułem z tomu Oho (Oh, s. 70).
Może się oczywiście zdarzyć, że to my zostaniemy zdradzeni: że
wymagają sprytu, zabiegów, jak w wierszu Faktyczność (Oh, s. 69):<br>&lt;gap&gt;<br>Trzeba krzątać się wokół tej złudnej, "ułudnej" więzi z rzeczywistością, oswajać obcość, poszerzać pole wspólnoty, bez cienia irytacji lub gwałtowności: "nie wychylać się/dosłownie/nie rozruszać/dosłownie" - powie poeta w wierszu Choroba (Obmapywanie Europy. AAAmeryka. Ostatnie wiersze, Warszawa 1988, dalej: OW, s. 150).<br>A jeśli się już przytrafi jakiś niezwyczajny zamęt, jeśli nastąpi jakieś niespodziane zerwanie kontaktu, to cała nasza nadzieja w tym, że to "zaskok na uwięzi", jak w wierszu pod takim właśnie tytułem z tomu Oho (Oh, s. 70).<br>Może się oczywiście zdarzyć, że to my zostaniemy zdradzeni: że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego