Typ tekstu: Książka
Autor: Kofta Krystyna
Tytuł: Wychowanie seksualne dla klasy wyższej, średniej i niższej
Rok: 2000
ślepe posłuszeństwo. To Ewa jest matką ciekawości i duchowej siły. Myślała o tym, żeby dorównać Bogu, i dlatego uległa pokusie.
- Eritis sicut dii, scientes bonum et malum - zasyczał wąż i Ewa zerwała jabłko. Chciała poznać dobro i zło, tak jak znał je Bóg. Zjadłszy jabłko, Adam natychmiast zaczął się bać. Odwaga nie była jego mocną stroną. Najpierw bał się spróbować, potem znów bał się, bo ugryzł.
- Izaliś nie jadł z drzewa onego, z któregom zakazał tobie, abyś nie jadł? - spytał wszechmogący głos boski.
- Niewiasta, którąś mi dał, aby była ze mną, ona mi dała z tego drzewa i jadłem - odpowiedział Adam
ślepe posłuszeństwo. To Ewa jest matką ciekawości i duchowej siły. Myślała o tym, żeby dorównać Bogu, i dlatego uległa pokusie.<br>- Eritis sicut dii, scientes bonum et malum - zasyczał wąż i Ewa zerwała jabłko. Chciała poznać dobro i zło, tak jak znał je Bóg. &lt;gap&gt; Zjadłszy jabłko, Adam natychmiast zaczął się bać. Odwaga nie była jego mocną stroną. Najpierw bał się spróbować, potem znów bał się, bo ugryzł.<br>- Izaliś nie jadł z drzewa onego, z któregom zakazał tobie, abyś nie jadł? - spytał wszechmogący głos boski.<br>- Niewiasta, którąś mi dał, aby była ze mną, ona mi dała z tego drzewa i jadłem - odpowiedział Adam
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego