Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
przeszłości".

4. Zarówno autor "Konserwatywnej Rewolucji w Niemczech 1918-1932" Armin Mohler jak i przedstawiciel najmłodszego pokolenia niemieckich konserwatystów Karlheinz Weissman odrzucili tezy Breuera na łamach "Jahrbuch zur Konservativen Revolution" (Kolonia 1994).

5. Stosunek Konserwatywnej Rewolucji do narodowego socjalizmu omawia Marek Maciejewski we wspomnianej wyżej pracy.

6. Armin Mohler jest Ojcem-Założycielem badań nad Konserwatywną Rewolucją. Jego książka ukazała się po raz pierwszy w 1950 roku. W następnych wydaniach była korygowana i uzupełniana.

7. zob. Armin Mohler "Niemiecki konserwatyzm przed i po Hitlerze" [w:] "Wyzwanie dla konserwatystów", wyd. Gerd-Klaus Kaltenbrunner, Monachium 1974.

8. Gerd-Klaus Kaltenbrunner we wstępie do wyżej wymienionej
przeszłości".<br><br> 4. Zarówno autor "Konserwatywnej Rewolucji w Niemczech 1918-1932" Armin Mohler jak i przedstawiciel najmłodszego pokolenia niemieckich konserwatystów Karlheinz Weissman odrzucili tezy Breuera na łamach "Jahrbuch zur Konservativen Revolution" (Kolonia 1994).<br><br> 5. Stosunek Konserwatywnej Rewolucji do narodowego socjalizmu omawia Marek Maciejewski we wspomnianej wyżej pracy.<br><br> 6. Armin Mohler jest Ojcem-Założycielem badań nad Konserwatywną Rewolucją. Jego książka ukazała się po raz pierwszy w 1950 roku. W następnych wydaniach była korygowana i uzupełniana.<br><br> 7. zob. Armin Mohler "Niemiecki konserwatyzm przed i po Hitlerze" [w:] "Wyzwanie dla konserwatystów", wyd. Gerd-Klaus Kaltenbrunner, Monachium 1974.<br><br> 8. Gerd-Klaus Kaltenbrunner we wstępie do wyżej wymienionej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego