Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
odróżnienia od "naszej'' materii, zwanej koino-materią. Świat zbudowany z materii i antymaterii byłby spełnieniem zasady symetrii. Można sobie wyobrazić galaktyki z antymaterii i koino-materii. W przypadku kolizji takich dwu galaktyk powstałaby przerażająca ilość energii.
Natura nie jest jednak całkowicie symetryczna. Przykładem są atomy 60 ((...)) w silnym polu magnetycznym. Orientacja wektorów spinów jądrowych jest równoległa. Wydawałoby się, że powstające w rozpadzie elektrony będą emitowane równomiernie we wszystkich kierunkach. Tymczasem cząstki są zawsze emitowane w kierunku przeciwnym do spinu jądra. Innym przykładem jest fakt, że antyneutrina mają swój wektor spinowy skierowany zawsze wzdłuż kierunku ruchu.

1.2.5. Statystyka

Jednym z
odróżnienia od "naszej'' materii, zwanej koino-materią. Świat zbudowany z materii i antymaterii byłby spełnieniem zasady symetrii. Można sobie wyobrazić galaktyki z antymaterii i koino-materii. W przypadku kolizji takich dwu galaktyk powstałaby przerażająca ilość energii.<br> Natura nie jest jednak całkowicie symetryczna. Przykładem są atomy 60 ((...)) w silnym polu magnetycznym. Orientacja wektorów spinów jądrowych jest równoległa. Wydawałoby się, że powstające w rozpadzie elektrony będą emitowane równomiernie we wszystkich kierunkach. Tymczasem cząstki są zawsze emitowane w kierunku przeciwnym do spinu jądra. Innym przykładem jest fakt, że antyneutrina mają swój wektor spinowy skierowany zawsze wzdłuż kierunku ruchu.<br><br>&lt;tit&gt;1.2.5. Statystyka&lt;/&gt;<br><br> Jednym z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego