Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Młody Technik
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
omijając troskliwie miejsca namazane oliwą. Przędą postępując, a krzyżująca się ich przędza tworzy tkaninę jak najlżejszą i dziwnie mocną. Woal przez nie utkany, 26 cali długi a 17 szeroki ważył zaledwie półtora grama.
"Rozmaitości Warszawskie",
1855 r.
Wynalazki i ulepszenia w gospodarstwie rolnem, jaki wkrótce z zagranicy spodziewać można.
1. Paczka, która w sobie mieścić może do dwóch tysięcy kóp prasowanego siana, żeby ją można był lekko wziąć w jedną rękę.
2. Zamiast nawozu używanym będzie proszek, którego szczypta na mórg 300-prętowy będzie dostarczaną do przemiany największych piasków w najurodzajniejszy czarnoziem.
3. Na gorzelni już pędzić nie będzie potrzeba, bo
omijając troskliwie miejsca namazane oliwą. Przędą postępując, a krzyżująca się ich przędza tworzy tkaninę jak najlżejszą i dziwnie mocną. Woal przez nie utkany, 26 cali długi a 17 szeroki ważył zaledwie półtora grama.<br>"Rozmaitości Warszawskie",<br>1855 r.<br>&lt;tit1&gt;Wynalazki i ulepszenia w gospodarstwie &lt;orig&gt;rolnem&lt;/orig&gt;, jaki wkrótce z zagranicy spodziewać można.&lt;/tit1&gt;<br>1. Paczka, która w sobie mieścić może do dwóch tysięcy kóp prasowanego siana, żeby ją można był lekko wziąć w jedną rękę.<br>2. Zamiast nawozu używanym będzie proszek, którego szczypta na mórg 300-prętowy będzie dostarczaną do przemiany największych piasków w najurodzajniejszy czarnoziem.<br>3. Na gorzelni już pędzić nie będzie potrzeba, bo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego