Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok wydania: 2003
Rok powstania: 1993
ryb latających i kalmarów, osiągających w wodzie prędkość odpowiednią do stabilnego szybowania w powietrzu, bodaj wszystkie szybujące zwierzęta dokonują skoków z gałęzi drzew.
Ewolucyjne powstanie zdolności aktywnego lotu było bardzo trudne i udało się te trudności przezwyciężyć jedynie czterem liniom ewolucyjnym prowadzącym do skrzydlatych owadów, gadów latających, ptaków i nietoperzy.
Paleontologiczna dokumentacja przejść ewolucyjnych, które doprowadziły do powstania zdolności lotu w każdej z tych gałęzi rozwojowych, praktycznie nie istnieje.
Najstarsi kopalni przedstawiciele każdej z nich mają już sprawny aparat lotny, choć w budowie anatomicznej zachowane są prymitywne cechy pozwalające na zidentyfikowanie wyjściowej grupy nielatających przodków. Dlaczego tak jest? Po pierwsze, zapis
ryb latających i kalmarów, osiągających w wodzie prędkość odpowiednią do stabilnego szybowania w powietrzu, bodaj wszystkie szybujące zwierzęta dokonują skoków z gałęzi drzew.<br>Ewolucyjne powstanie zdolności aktywnego lotu było bardzo trudne i udało się te trudności przezwyciężyć jedynie czterem liniom ewolucyjnym prowadzącym do skrzydlatych owadów, gadów latających, ptaków i nietoperzy.<br>Paleontologiczna dokumentacja przejść ewolucyjnych, które doprowadziły do powstania zdolności lotu w każdej z tych gałęzi rozwojowych, praktycznie nie istnieje.<br>Najstarsi kopalni przedstawiciele każdej z nich mają już sprawny aparat lotny, choć w budowie anatomicznej zachowane są prymitywne cechy pozwalające na zidentyfikowanie &lt;page nr=370&gt; wyjściowej grupy nielatających przodków. Dlaczego tak jest? Po pierwsze, zapis
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego