Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 4 (60)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
Bractwo Więzienne są to ludzie, którzy niosą pomoc duszpasterską kapelanowi więziennemu. To są ludzie, którzy poświęcili się pracy wśród skazanych poprzez niesienie im pomocy duchowej, poprzez korespondencję z nimi i czasami pomoc materialną.
W rozmowie z nami użył ksiądz Kapelan takiego określenia, że skazany ma do odsiedzenia np. 25 Niedziel Palmowych. Czyje to określenie i czy to jest odbiór kary w perspektywie wiary?

To jest ich określenie. Nie ma to dla nich związku z wiarą. Mówią częściej, że mają "wielką pajdę" -oznacza to wyrok 25 lat więzienia.
Jakie jest nastawienie władz więziennych do pracy kapelana, duszpasterzy?
Tu nasz rozmówca sięgnął do
Bractwo Więzienne są to ludzie, którzy niosą pomoc duszpasterską kapelanowi więziennemu. To są ludzie, którzy poświęcili się pracy wśród skazanych poprzez niesienie im pomocy duchowej, poprzez korespondencję z nimi i czasami pomoc materialną. <br>W rozmowie z nami użył ksiądz Kapelan takiego określenia, że skazany ma do odsiedzenia np. 25 Niedziel Palmowych. Czyje to określenie i czy to jest odbiór kary w perspektywie wiary?<br><br>To jest ich określenie. Nie ma to dla nich związku z wiarą. Mówią częściej, że mają "wielką pajdę" -oznacza to wyrok 25 lat więzienia. <br>Jakie jest nastawienie władz więziennych do pracy kapelana, duszpasterzy?<br>Tu nasz rozmówca sięgnął do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego