Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
Lauer obracał się w środowisku polskiej rewolucyjnej lewicy emigracyjnej. Terenem spotkań emigracji była na ogół biblioteka polska w Zurychu. Na kształtowanie jego poglądów oddziaływali przebywający w Szwajcarii wybitni działacze rewolucyjni, jak A. Warski, K. Radek, H. Walecki, J. Łapiński i inni, z którymi łączyły go bliskie stosunki.
Wstrząs wywołany Rewolucją Październikową w Rosji oraz wzmożony w jej wyniku ruch rewolucyjny w Europie przyspieszyły aktywizację polityczną Lauera. W 1918 r. wstąpił do Socjaldemokratycznej Partii Szwajcarii i działał aktywnie w jej rewolucyjnym nurcie, z którego potem wyłoniła się Komunistyczna Partia Szwajcarii.
W pierwszych dniach stycznia 1919 r. Lauer wrócił do Warszawy. Natychmiast po
Lauer obracał się w środowisku polskiej rewolucyjnej lewicy emigracyjnej. Terenem spotkań emigracji była na ogół biblioteka polska w Zurychu. Na kształtowanie jego poglądów oddziaływali przebywający w Szwajcarii wybitni działacze rewolucyjni, jak A. Warski, K. Radek, H. Walecki, J. Łapiński i inni, z którymi łączyły go bliskie stosunki.<br>Wstrząs wywołany Rewolucją Październikową w Rosji oraz wzmożony w jej wyniku ruch rewolucyjny w Europie przyspieszyły aktywizację polityczną Lauera. W 1918 r. wstąpił do Socjaldemokratycznej Partii Szwajcarii i działał aktywnie w jej rewolucyjnym nurcie, z którego potem wyłoniła się Komunistyczna Partia Szwajcarii. &lt;page nr=90&gt;<br>W pierwszych dniach stycznia 1919 r. Lauer wrócił do Warszawy. Natychmiast po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego