Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
proc. Skazanych na karę bezwzględnego pozbawienia wolności, orzeczenie takich kar nie było uzasadnione. Dokonując dalszej, wyrywkowej nadesłanych ankiet Departament Spraw Karnych Ministerstwa zakwestionował dalsze 6,7 proc. skazań - reasumując w odniesieniu do 20 proc. skazanych fakt orzeczenia kary pozbawienia wolności budzi zastrzeżenia".

Co łączy te dwie publikacje: naukową i ministerialną? Pierwsza dotyczy przecież stosowania aresztów w czasie śledztwa i przed osadzeniem przestępców, druga zaś zajmuje się okresem, w którym sędzia zadecydował już o ich losie.

Otóż związek polega na tym, że gdyby najpierw nie było aresztu i wyczekiwania w więzieniu na rozprawę, nie byłoby i później licznych kar pozbawienia wolności. Dlaczego
proc. Skazanych na karę bezwzględnego pozbawienia wolności, orzeczenie takich kar nie było uzasadnione. Dokonując dalszej, wyrywkowej nadesłanych ankiet Departament Spraw Karnych Ministerstwa zakwestionował dalsze 6,7 proc. skazań - reasumując w odniesieniu do 20 proc. skazanych fakt orzeczenia kary pozbawienia wolności budzi zastrzeżenia".&lt;/&gt;<br><br> Co łączy te dwie publikacje: naukową i ministerialną? Pierwsza dotyczy przecież stosowania aresztów w czasie śledztwa i przed osadzeniem przestępców, druga zaś zajmuje się okresem, w którym sędzia zadecydował już o ich losie.<br><br> Otóż związek polega na tym, że gdyby najpierw nie było aresztu i wyczekiwania w więzieniu na rozprawę, nie byłoby i później licznych kar pozbawienia wolności. Dlaczego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!