Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
Papieża?"

Vittorio Messori to jeden z najwybitniejszych publicystów katolickich we Włoszech.
Od kilkunastu lat prowadzi stałe rubryki w periodykach, a także w jedynym włoskim dzienniku katolickim "Avvenire".
Jest autorem kilkunastu książek, z których warto wymienić: "Opinie o Jezusie", "Raport o stanie wiary" (wywiad z kard. J. Ratzingerem), "Umęczon pod Ponckim Piłatem", "Zakład o śmierć", "Opus Dei" (tylko dwie pierwsze wydano w Polsce).
Znakomite pióro i rzetelna dokumentacja, odwaga i jasność sądów uczyniły go sławnym, ale i odosobnionym intelektualistą.
Sam zresztą nie lubi terminu "intelektualista" i nazywa siebie "kronikarzem".
Jego ciekawa biografia intelektualna odzwierciedla wiele zjawisk we współczesnej kulturze (nie tylko włoskiej
Papieża?"&lt;/&gt;<br><br>Vittorio Messori to jeden z najwybitniejszych publicystów katolickich we Włoszech.<br>Od kilkunastu lat prowadzi stałe rubryki w periodykach, a także w jedynym włoskim dzienniku katolickim "Avvenire".<br>Jest autorem kilkunastu książek, z których warto wymienić: "Opinie o Jezusie", "Raport o stanie wiary" (wywiad z kard. J. Ratzingerem), "Umęczon pod Ponckim Piłatem", "Zakład o śmierć", "Opus Dei" (tylko dwie pierwsze wydano w Polsce).<br>Znakomite pióro i rzetelna dokumentacja, odwaga i jasność sądów uczyniły go sławnym, ale i odosobnionym intelektualistą.<br>Sam zresztą nie lubi terminu "intelektualista" i nazywa siebie "kronikarzem".<br>Jego ciekawa biografia intelektualna odzwierciedla wiele zjawisk we współczesnej kulturze (nie tylko włoskiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego