Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 9.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
korupcji państwo próbował kiedyś tworzyć Robespierre, nie powinna zwalniać od prób budowania państwa bardziej uczciwego. Być może i poprzez próbę dokonania takiego wstrząsu, który we Włoszech wymiótł - co prawda z inicjatywy nie samych polityków, a urzędników wymiaru sprawiedliwości - znaczną część tamtejszej klasy politycznej.

Piotr Zaremba
O wojnie domowej (w odpowiedzi Piotrowi Skwiecińskiemu)

Wojny domowe były dziełem zantagonizowanych mniejszości, twierdzi Piotr Skwieciński i przypomina wojnę o niepodległość Stanów Zjednoczonych czy wojnę domową w Hiszpanii. "Kto zbadał, jak duża część społeczeństwa opowiadała się za jedną bądź drugą stroną tuż przed konfliktem?" - pyta publicysta.

Służy to uzasadnieniu tezy, że w Polsce toczy się zimna
korupcji państwo próbował kiedyś tworzyć Robespierre, nie powinna zwalniać od prób budowania państwa bardziej uczciwego. Być może i poprzez próbę dokonania takiego wstrząsu, który we Włoszech wymiótł - co prawda z inicjatywy nie samych polityków, a urzędników wymiaru sprawiedliwości - znaczną część tamtejszej klasy politycznej.&lt;/&gt;<br><br> Piotr Zaremba <br>&lt;tit&gt;O wojnie domowej (w odpowiedzi Piotrowi Skwiecińskiemu)&lt;/&gt;<br><br> Wojny domowe były dziełem zantagonizowanych mniejszości, twierdzi Piotr Skwieciński i przypomina wojnę o niepodległość Stanów Zjednoczonych czy wojnę domową w Hiszpanii. "Kto zbadał, jak duża część społeczeństwa opowiadała się za jedną bądź drugą stroną tuż przed konfliktem?" - pyta publicysta.<br><br> Służy to uzasadnieniu tezy, że w Polsce toczy się zimna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego