Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
w którym dopatrzeć się można wątków "lustracyjnych". Parę lat wcześniej ten sam Sąd Okręgowy w Wydziale III Karnym - jak podał "Kurier Poranny" (1924, nr 58) - rozpatrywał sprawę wszczętą na skutek skargi Konstantego Zaremby, dyrektora Departamentu Głównego Urzędu Likwidacyjnego; za czasów carskich sprawował on funkcję wiceprezydenta Warszawy.
Skargę skierował przeciwko Henrykowi Płóciennemu, redaktorowi warszawskiego czasopisma "Sprawa Robotnicza" ukazującego się nieregularnie organu Narodowej Partii Robotniczej. Zaremba oskarżył go o zniesławienie w druku, jako że w artykule pt. Upodlenie zarzucono mu dokonanie czynów "godzących w dobre imię człowieka i Polaka".
"Sprawa Robotnicza", powołując się na publikację "Gazety Porannej", podała, że Zaremba jako wiceprezydent zadenuncjował
w którym dopatrzeć się można wątków "lustracyjnych". Parę lat wcześniej ten sam Sąd Okręgowy w Wydziale III Karnym - jak podał "Kurier Poranny" (1924, nr 58) - rozpatrywał sprawę wszczętą na skutek skargi Konstantego Zaremby, dyrektora Departamentu Głównego Urzędu Likwidacyjnego; za czasów carskich sprawował on funkcję wiceprezydenta Warszawy.<br>Skargę skierował przeciwko Henrykowi Płóciennemu, redaktorowi warszawskiego czasopisma "Sprawa Robotnicza" ukazującego się nieregularnie organu Narodowej Partii Robotniczej. Zaremba oskarżył go o zniesławienie w druku, jako że w artykule pt. Upodlenie zarzucono mu dokonanie czynów "godzących w dobre imię człowieka i Polaka".<br>"Sprawa Robotnicza", powołując się na publikację "Gazety Porannej", podała, że Zaremba jako wiceprezydent zadenuncjował
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego