Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Handlowy
Rok powstania: 1934
za czynności likwidacyjne.
Art. 273. W czasie likwidacji prokura nie może być ustanowiona. Prokura przedtem ustanowiona wygasa.
Art. 274. Sumy, potrzebne do zaspokojenia lub zabezpieczenia wierzycieli, znanych spółce, którzy się nie zgłosili lub których wierzytelności nie są jeszcze płatne albo są sporne, należy złożyć do depozytu sądowego.
Art. 275. § 1. Podział pomiędzy spólników majątku, pozostałego po zaspokojeniu lub zabezpieczeniu wierzycieli, nie może nastąpić przed upływem sześciu miesięcy od daty ogłoszenia o otwarciu likwidacji i wezwaniu wierzycieli.
§ 2. Majątek ten dzieli się między spólników w stosunku do ich udziałów.
§ 3. Umowa spółki może wskazać inne zasady podziału majątku.
Art. 276. § 1. Wierzyciele
za czynności likwidacyjne.<br>Art. 273. W czasie likwidacji prokura nie może być ustanowiona. Prokura przedtem ustanowiona wygasa.<br>Art. 274. Sumy, potrzebne do zaspokojenia lub zabezpieczenia wierzycieli, znanych spółce, którzy się nie zgłosili lub których wierzytelności nie są jeszcze płatne albo są sporne, należy złożyć do depozytu sądowego.<br>Art. 275. § 1. Podział pomiędzy spólników majątku, pozostałego po zaspokojeniu lub zabezpieczeniu wierzycieli, nie może nastąpić przed upływem sześciu miesięcy od daty ogłoszenia o otwarciu likwidacji i wezwaniu wierzycieli.<br>§ 2. Majątek ten dzieli się między spólników w stosunku do ich udziałów.<br>§ 3. Umowa spółki może wskazać inne zasady podziału majątku.<br>Art. 276. § 1. Wierzyciele
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego