Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Fara na Pomorzu
Rok: 1997
ostatniej polce. Rżnęła orkiestra pułkowa.
Ulicami, jak na sygnał mistrza ceremonii, ruszyli mieszkańcy dziwnie podnieceni. Dzieci przebiegały ukosem. Owczarek wyłączył się z powszechnego ruchu. Przyparło go. Tylnymi łapami natrafił na brzeg trotuaru. W kabłąk wygiął plecy i przymknął oczy, biały jak wąsy emerytowanego sierżanta.
Jeszcze kilka kroków i wylot ulicy. Pomnik jak na dłoni. "Mam doskonałe miejsce". Oparł się o ścianę, żeby przepuścić idących, ale pozycja ta wydała mu się teatralna. Pozycja "niemego świadka", "świadka naocznego". Dołączył więc do ludzi. I z nimi stanął naprzeciw pomnika.
Żołnierz zatrzymany w biegu wznosił rękę, a w niej granat. Brąz połyskiwał, to znów matowiał
ostatniej polce. Rżnęła orkiestra pułkowa. <br>Ulicami, jak na sygnał mistrza ceremonii, ruszyli mieszkańcy dziwnie podnieceni. Dzieci przebiegały ukosem. Owczarek wyłączył się z powszechnego ruchu. Przyparło go. Tylnymi łapami natrafił na brzeg trotuaru. W kabłąk wygiął plecy i przymknął oczy, biały jak wąsy emerytowanego sierżanta. <br>Jeszcze kilka kroków i wylot ulicy. Pomnik jak na dłoni. "Mam doskonałe miejsce". Oparł się o ścianę, żeby przepuścić idących, ale pozycja ta wydała mu się teatralna. Pozycja "niemego świadka", "świadka naocznego". Dołączył więc do ludzi. I z nimi stanął naprzeciw pomnika. <br>Żołnierz zatrzymany w biegu wznosił rękę, a w niej granat. Brąz połyskiwał, to znów matowiał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego