Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
XIVw. osada na tzw. drodze marchijskiej wiodącej z Europy Zach. do państwa krzyżackiego. Skrzyżowanie z traktem z Poznania do Słupska. Prawa miejskie od XVIIIw. Obecnie miejscowość letniskowa. Okoliczne lasy nazywane są nieco przesadnie Puszczą nad Gwdą. Neogotycki kościół z 1883.

155km

Skrzyżowanie.
1km na zach. Brokęcino, wieś na terenie historycznego Pomorza Zach.
Cennym zabytkiem jest drewniany kościół z końca XVIw. Budowla o konstrukcji zrębowej wzniesiona bez użycia gwoździ, elementy mocowane na kliny i kołki. Dach kościoła i wieża kryte gontem.

160km

LOTYŃ

Gospodarstwo hodowli roślin. Szachulcowy kościół z XVIIIw.

161km

Granica woj. pilskiego i koszalińskiego.
Koniec trasy 13. Szosą nr 11
XIVw. osada na tzw. drodze marchijskiej wiodącej z Europy Zach. do państwa krzyżackiego. Skrzyżowanie z traktem z Poznania do Słupska. Prawa miejskie od XVIIIw. Obecnie miejscowość letniskowa. Okoliczne lasy nazywane są nieco przesadnie Puszczą nad Gwdą. Neogotycki kościół z 1883.<br><br>155km<br><br>Skrzyżowanie.<br> 1km na zach. Brokęcino, wieś na terenie historycznego Pomorza Zach.<br>Cennym zabytkiem jest drewniany kościół z końca XVIw. Budowla o konstrukcji zrębowej wzniesiona bez użycia gwoździ, elementy mocowane na kliny i kołki. Dach kościoła i wieża kryte gontem.<br><br>160km<br><br>&lt;tit&gt;LOTYŃ&lt;/&gt;<br><br>Gospodarstwo hodowli roślin. Szachulcowy kościół z XVIIIw.<br><br>161km<br><br>Granica woj. pilskiego i koszalińskiego.<br>Koniec trasy 13. Szosą nr 11
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego